Temperaturat në 42 gradë/ Përvë limi po vjen, ekspertët ngrenë supet! Meteorologet japin ala rmin: Kjo që po ndodh është diçka e padëgjuar!

Spanja po përgatitet për një valë të nxehti me ‘intensitet të jashtëzakonshëm’ , me temperatura të muajit maj të paregjistruara ndonjëherë më parë. Ajri i nxehtë nga Saharaja pritet ta çojë termometrin në gati 42 gradë Celsius, duke sjellë përveç vapës përvëluese, edhe rrezikun e një reje të kuqe pluhuri por edhe shpërthimit të zjarreve. […]

Continue Reading

Tundet skena e Eurovision: Ronela performon e para me ‘Sekret’

Ronela Hajati ka hapur sot gjysmëfinalen e parë të “Eurovision” duke performuar e para. Këngëtarja shkëlqeu me performancën e saj, e shoqëruar nga Klaudia Pepa dhe katër balerinë italianë. Me një koreografi të kujdesur deri në detaje Ronela kërceu së bashku me balerinët si një trup i vetëm duke dhuruar një performancë mahnitëse që ndezi […]

Continue Reading

U bëfsh lëmsh! Çfarë llafos ti moj? Burri çohet nga vendi dhe ngre dorë ndaj bashkëshortes! Arditi mbetet pa fjalë

Marjeta dhe Bedriu janë bashkëshortë që kanë ardhur në “Shihemi në Gjyq” për shkak të një kredie. Bedriu e akuzon gruan për një gjest ndihmese që ajo është përpjekur të bëjë ndaj një të afërmi duke lënë shtëpinë e tyre si garanci bankare për kredinë që do të merrte kushëriri i saj. Siç tregojnë të […]

Continue Reading